Zobacz wszystkie galerie →

Aktualności

Kutnowscy kickbokserzy z sukcesami

Beata Kozłowska 2014-02-24 12:16 Kategoria: Sport Miasto: Kutno

W dniach 21-23.02.2014 r. w Kobyłce koło Warszawy odbył się: Puchar Polski Seniorów i Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu w formule Kick Light.
W turnieju udział wzięło dwóch kutnowskich kickboxerów z Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno: Jakub Kasica i Oskar Chojnacki.

Jakub Kasica junior w kat. wagowej -89kg wywalczył złoty medal i Mistrzostwo Polski na 2014r!

W drodze do finału Jakub pokonał dwóch dobrych zawodników: Jachniaka z klubu Pomorze ze Świnoujścia i Krausego z klubu kickboxingu z Kartuz. W finale jednogłośnie i zdecydowanie na punkty pokonał zawodnika Ciamajłe z Lubawy.

Oskar Chojnacki junior w kat. wagowej -63 kg uplasował się na miejscu V-VIII. Oskar pierwszą walkę wygrał z Latkiem z KS Halny Nowy Sącz, a druga na punkty przegrał z Kozłowskim z Olimpii Nowe Miasto Lubawskie.

Na zawody wstawiło się ponad 300 zawodników. Kategorie wagowe mocno i licznie obsadzone. W kategorii Jakuba walczyło 10 zawodników, a w kategorii wagowej Oskara, aż 28 zawodników! Walki stały na bardzo wysokim poziomie.

Moi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, pokazali wysoki poziom kickboxingu oraz niesamowitą wolę walki. Jestem z nich naprawdę dumny i szczęśliwy. Nie zwalniamy tempa, trenujemy mocno dalej, a w połowie marca czekają nas kolejne mistrzostwa tym razem w low kicku powiedział Aleksander Grabowski trener kutnowskich kickboxerów.

Bardzo dziękujemy firmie NIJHOW WASSINK za zakup koszulek dla naszego klubu, w których trenujemy, a także wystąpiliśmy na Mistrzostwach Polski powiedział wiceprezes Mariusz Konwerski.

Udział w Mistrzostwach Polski oraz przygotowanie do zawodów zrealizowany został przy wsparciu finansowym z budżetu Miasta Kutno.

źródło: Urząd Miasta Kutno