PPHU DACH BUD Kutno Stacja Kutno
Markaz - Usługi komunalne, ogrodnicze, porządkowe Dutki Salon Meblowy Sofa

Gmina KutnoECOUrząd Gminy Strzelce
Zobacz wszystkie galerie →

Aktualności

Siedmiu zatrzymanych za kradzież bydła

Beata Kozłowska 2014-02-03 13:37 Kategoria: News Miasto: Łęczyca

Siedmiu zatrzymanych za kradzież bydła

7 osób zatrzymanych z zarzutami kradzieży to wynik działań przeprowadzonych w ostatnich dniach przez łęczyckich policjantów, którzy rozbili szajkę trudniącą się kradzieżą bydła.
Dyżurny łęczyckiej komendy około 1.00 w nocy odebrał telefon od miejscowego rolnika. Z rozmowy wynikało, że nieznani mu mężczyźni z obory wyprowadzają bydło. Policjanci, którzy niezwłocznie dojechali na miejsce ustalili, że gospodarzowi skradziono 4 krowy.

W bezpośrednim pościgu za sprawcami, w miejscowości Witonia, stróże prawa zatrzymali samochód przystosowany do przewozu bydła. Pomimo tego, że wewnątrz nie znaleźli skradzionych zwierząt nerwowe zachowanie podejrzewanych spowodowało, że kontynuowali interwencję. Podczas przeszukania auta ujawnili paszporty i kolczyki, które służą do identyfikacji bydła. Złodzieje nie działali sami. Okazało się, że w przestępczym procederze brało udział jeszcze czterech mężczyzn, którzy ostrzegli kompanów o nadjeżdżającej policji. W związku z takim obrotem sytuacji wypuścili skradzione krowy a sami uciekli z miejsca zdarzenia. Zwierzęta odnalazły się po około czterech godzinach.

Łącznie w policyjnym areszcie znalazło się 7 mężczyzn w wieku od 22 do 29 lat. Większość z terenu powiatu łęczyckiego i poddębickiego oraz jeden 28 – latek ze Szczytna, który w przeszłości był karany za kradzieże bydła. 31 stycznia 2014 roku wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy ustalili ponadto, że dwóch mężczyzn spośród zatrzymanych a konkretnie 28 – latek ze Szczytna oraz 22 – latek z powiatu łęczyckiego w grudniu ubiegłego roku na terenie powiatu poddębickiego usiłowali ukraść cielaka. Gospodarz wartość skradzionego bydła wycenił na kwotę 15 000 złotych.

 

źródło: KPP Łęczyca

Dodane komentarze: (0)

Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Dodaj komentarzDodaj komentarz

Dodaj nowy komentarz:

Podaj kod z obrazka (wielkość liter ma znaczenie):

Nasz zespół

nasz zespół →
Marek Gołębiewski

Marek Gołębiewski

Urodzony w Kutnie w 1989 roku, w TV pracuje jako operator i montażysta

Andrzej Wastowski

Andrzej Wastowski

Prezes Zarządu w TV Kutno, zajmuje się montażem i sprawami technicznymi.

Kamila Samojlo

Kamila Samojło

Kamila Samojło - urodzona w Płocku w 1988r. Swoją przygodę z mediami zaczęła we wrześniu 2009r.

Byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia? Chcesz poinformować wszystkich o nadchodzącym wydarzeniu? Prześlij go nam!

Twoja TV

Przykładowe programy

Najpopularniejsze

Dane kontaktowe

Redakcja:

ul. Wyszyńskiego 11, p. 208,
99-300 Kutno

e-mail: redakcja@tvc24.pl
tel.: (24) 355 74 52 wew. 111

  • facebook
  • twitter
  • google+

Partnerzy

Polfarmex Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A k4design Urząd Miasta Kutno Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie Kutnowski Dom Kultury
Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kutnie PIONIER Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie Kutnowskie Centrum Informacyjne Gazeta Lokalna

Chcesz zostać naszym partnerem?

Tweety na temat @TelewizjaKutno